středa 31. března 2010

Pojďme se podívat na střeva počítače

Nejprve se nijak nejmenoval. Po reinstalaci dostal neutrální název rionka@desktop. Ale poslední dobou ho oslovuju "zlatíčko". A on? Hučí a občas se v některých místech přehřívá, hlavně když po něm chci moc, ale oba navzájem akceptujeme své nedostatky a máme se rádi.

Jste-li úchyl, nerd anebo blázen, pravděpodobně máte silné vztahy k předmětům a ideálům, které vám je ve skutečnosti nikdy neoplatí. Ne, že by mě tato skutečnost nějak brzdila, před rokem jsem se bavila i s kytkou v květináči (na velmi jednoduché úrovni typu "Ahoj kytičko, jak ses dnes měla?" Pak samozřejmě zdechla.)

Windfinder tu nedávno nadhodil, že by to chtělo nějaké fotky mého počítače (viz Krásné ženy s ošklivými nojbuky) a tak jsem se na to včera podívala. Jeho mozkem je procesor AMD Athlon čtvrté generace (podle Bravíčka už je out) a celkově funguju na docela slabé konfiguraci, hlavně paměti se občas nedostává. Takže nebudu zveřejňovat žádné wallpapery s ničím vytuněným. Též omluvte všudypřítomný binec. A zapomněla jsem vyfotit monitor, ale stačí, když si prostě představíte nějaké LCD se zeleným světýlkem a rozlišením 1280x1024 :)

1. Case zepředu
2. Case z boku (kryt se válí někde za stolem).
3. To modré je wi-fi aušus (Asus WLAN adaptér), bez toho bych tu
s vámi nebyla.To byla nuda, takže se podíváme dovnitř: 1. Case z druhého boku aneb napínavé odhalení.
2. Grafika, pod ní zvukovka, v jednom pytlíku šroubky, v druhém jumper.
3. Je zajímavé, jaká vrstva bince se před námi skrývá, dokud ji neosvítíme bleskem. To může být metafora, ale klidně i popisek k fotce. Další větráček na desce se schovává pod změtí kabelů.1. Moje oblíbená část aneb datové peklo. V této polovině se docela často vrtám. Na disku úplně dole je systém, na zbytku je bordel.
2. Disk Western Digital neboli sdb, nejteplejší věc v bedně. Poslední dobou je horký až moc, budu to muset nějak řešit.
3. Krysa je velmi podstatnou součástí systému, domnívám se, že bez ní by to ani nefungovalo.V tomto momentě mě zaujaly čudlíčky na základní desce, takže následuje sekvence zvrhle uměleckého makra v plastových barvách.Dále tu máme detail bootovací flashky, ze které mi tu lezou ty všelijaké exotické Linuxy, no a na závěr dva záběry zezadu, ať se mají i fetišisti a úchyláci. Za domácí úkol můžete hádat, do které dírky vede jakej kabel. Děkujeme za pozornost a přejeme příjemný den.


5 komentářů:

 1. Teda taková pornografie, ukazovat svůj počítač v detailu, FUJ :-D

  OdpovědětVymazat
 2. sakra! doufala jsem, ze tohle nikoho nenapadne!!

  OdpovědětVymazat
 3. nechceš tu disketu vyměnit třeba za čtečku karet? takhle to není moc sexy :)

  OdpovědětVymazat
 4. uznavam, ze byt sexy pro mne bylo vzdy velmi podstatne, vlastne ti ani nevim, jestli jsem nekdy resila neco jineho! :))) zajimavy tip, dam si to do TODO listu hned pod tu dlouhou hromadu veci, co s tim PC chci udelat. vzhled je ovsem velmi daleko za funkcemi, nejprve tam chci strkat veci zevnitr a teprve pak nejake zvenku :)

  OdpovědětVymazat