sobota 5. ledna 2013

.pozdě, ale přece: PF / ňuF 2013!

Přes Silvestr a Nový rok jsem byla pracovně zaneprázdněná a pak jsem si pár dní prostě jen kreslila, takže můj úmysl vyrobit nějaké to PF se kamsi odsunul. Vzpomněla jsem si až dneska, takže tady to je. Ňufavý nový rok vám přeji já!


Komposice se skládá především z myšišek a ošišek, stejně jako celý můj předchozí rok.

A jak se takové myši dělají, prosím pěkně?

Stěžejní ingrediencí k výrobě se stal rozkošný ňufátor naší krásné Bleskomyši, který jsem ulovila do fotoaparátu loni v červenci. Tato černohnědobílá plyšová potkaní kráska s námi žije už od apríla 2012, zdrojové fotoalbum je tady.


Na fotku jsem po lehkém zvýšení kontrastu aplikovala filtr "Retro" v ZPS 15, čímž vznikla vinětace v rozích a slabý namodralý nádech. Dalším krokem bylo ztmavení některých partií až do černa a nakonec jsem po obrázku rozesela kousky očičkatostí ze své letní zelené kresby, předem natónované do modra. Očičkatosti byly seskládány v podobě dvanácti poloprůsvitných vrstev v Gimpu.

Oko, oko, oko, oko...

Teplejší zabarvení vzniklo spíš náhodou, když jsem na fotku v závěru zkusila položit tuto vlastnoručně vyfocenou texturu korku při svíčkách. Výsledek se mi líbil a navíc je to romantika, hü!

Krysa na krku, tedy, ehm, na korku!

Po předchozích eskapádách to chtělo jednoduchý závěr.  Použitý font je MS Nyala, použité barvy jsou bílá + jeden z nažloutlých tónů na fotce. Použitá krysa si cosi hlasitě chroustá v pelíšku. Naňufáno také na deviantArt. A to je všechno, přejeme dobrou noc!3 komentáře:

 1. To je ale eňo ňuňo PF! Není nad domácí zdroje a trochu toho ZPSkování. Ťak krášný ňový rok!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ZPS? Takže Rionka už zase windowsuje?:(

   Vymazat
  2. Ano, momentálně windowsuje, v zaměstnání už nějakou dobu, doma teprve chvilku (čerstvý nový ntb). nemám čas psát ani instalovat věci, ale časem se k tomu asi stejně zas dostanu. ...

   Vymazat